Róże różańcowe

W Polsce w 39 diecezjach są Diecezjalni Moderatorzy Żywego Różańca. W naszej Archidiecezji Moderatorem jest Ks. Krzysztof Bielawny.

W naszej parafii istnieje 5 Róż Żywego Różańca, w tym jedna róża stanowa-męska. Powstała również Róża Rodziców za dzieci. Nad wszystkimi RŻR rolę opiekuna sprawuje ks. proboszcz. Każdą Różą opiekuje się zelator. W pierwszą sobotę każdego miesiąca odbywa się spotkanie członków Żywego Różańca. Spotkanie rozpoczyna śpiew Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP, następnie Msza Święta w intencji Róż po Mszy Świętej członkowie Róż wspólnie przed Najświętszym Sakramentem odmawiają jedną część Różańca Świętego w intencjach modlitewnych: papieskich, misyjnych i parafialnych. Po błogosławieństwie Najświętszym Sakramentem następuje wymiana tajemnic w ramach jednej Róży Różańcowej.
Chętnych do szerzenia tej formy ewangelizacji zapraszamy do tworzenia kolejnych RÓŻ.

Strony: 1 2 3 4 5 6 7