Róże różańcowe

Róże Żywego Różańca są wspólnotą, która pełni misję głoszenia Ewangelii przez modlitwę różańcową podejmowaną w intencjach Kościoła powszechnego jak i lokalnego. Żywy Różaniec składa się z ŻYWYCH RÓŻ. Jedna Róża składa się z dwudziestu osób, z których każda odmawia codziennie jedną dziesiątkę różańca jemu przynależną, połączoną z rozważaniem. W ten sposób odmawiany jest w RÓŻY codziennie cały różaniec – dwadzieścia tajemnic. Jest to jakby wieniec różany składany u stóp Królowej. Jest to modlitwa człowieka za człowieka, modlitwa solidarności, modlitwa wspólna odkupionych,wszystkich ludzi świata, historii żywych i umarłych tworzących jedno ciało z Kościołem z Maryją w Chrystusie. Nieustanna modlitwa do Matki Boskiej. Przez Paulinę Jaricot nazwana Kordonem sanitarnym, który ogranicza zarazę, jest zapałką wzniecającą ogień.

Strony: 1 2 3 4 5 6 7