Kronika parafialna

Koncert pieśni patriotycznych – 2018/11/11

W niedzielę 11 listopada 2018 r., w 100 lecie odzyskania Niepodległości, w naszym kościele parafialnym po Mszy świętej o godz. 11.30 odbył się koncert pieśni patriotycznych. Śpiewał zespół wokalny „Cantemus”, działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Dywitach.… Czytaj dalej »Budowa domu mieszkalno-duszpasterskiego (1)

Trwa budowa domu mieszkalno-duszpasterskiego! W październiku i listopadzie „pojawił” się dach, który został przykryty dachówką. W tej chwili (ostatni tydzień listopada i pierwszy tydzień grudnia), trwają prace przy wstawianiu okien. Prace powinny zakończyć się w pierwszym tygodniu grudnia 2018 roku.… Czytaj dalej »


Kolejny cykl parafialnych spotkań – 2018/09/02

W miesiącu wrześniu 2018 roku, rozpoczął się kolejny cykl naszych parafialnych spotkań: katechez dla dorosłych, wykładów z historii Kościoła, wykładów zaproszonych gości – najczęściej wykładowców Wydziału Teologii w Olsztynie, oraz spotkanie biblijne. W miesiącu wrześniu rozpoczęło się także bliższe przygotowanie młodzieży klas III Gimnazjum i kl. VIII Szkoły Podstawowej, do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Młodzież spotyka… Czytaj dalej »


XV Piesza Pielgrzymka do Gietrzwałdu – 2018/09/09

W niedzielę 9 września 2018 roku, o godz. 3.30 wyruszyła z Dywit XV już raz Piesza Pielgrzymka do Gietrzwałdu. Grupa liczył 62 osoby – przewodnikiem grupy był ks. Kazimierz Dawcewicz – proboszcz. Po dojściu do Gietrzwałdu (102 osoby), pielgrzymi uczestniczyli we Mszy świętej odpustowej.… Czytaj dalej »


Pielgrzymka do Medjugorie – 2018/08/21

We wtorek 21 sierpnia 2018 roku 45 osobowa grupa naszych parafian – pod opieką księdza Zdzisława Kieliszka, wyjechał na autokarową pielgrzymkę do Medjugorie. W trakcie pobytu uczestniczyli w nabożeństwach, Drodze Krzyżowej. Miejscami, które także odwiedzili była: Częstochowa, Kalwaria Zebrzydowska, Łagiewniki. Szczęśliwi i uradowani z wyjazdu pielgrzymi, wrócili do Dywit 29 sierpnia!… Czytaj dalej »


Uroczystości odpustowe – 2018/08/15

Dnia 15 sierpnia 2018 r. nasza wspólnota parafialna przeżywała uroczystości odpustowe. Mszy świętej odpustowej w uroczystość Wniebowzięcia NMP, przewodniczył ks. Tomasz Stempkowski – proboszcz Parafii św. Józefa w Olsztynie. Zaszczycił nas także swoją obecnością ks. dr Cezary Opalach.… Czytaj dalej »Uroczystość I Komunii Świętej – 2018/05/27

W niedzielę Najświętszej Trójcy – 27 maja 2018 roku, dzieci z klas III Szkoły Podstawowej w Dywitach, przeżywały uroczystość I Komunii świętej. Tydzień wcześniej – w niedzielę na Mszy świętej o godz. 11.30 – miało miejsce odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Do Komunii świętej dzieci przygotowywała Pani katechetka Joanna Zach.… Czytaj dalej »