2018/08/26

26 SIERPNIA 2018 r.
NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY CZĘSTOCHOWSKIEJ
W Kanie Galilejskiej Maryja prosi Jezusa o pomoc w sytuacji z pozoru beznadziejnej. Dla Boga jednak nie ma takiej kategorii spraw. W związku z tym uczy nas zaufania do Tego, który może zaradzić naszej potrzebie. I dlatego zachęta Maryi „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie” jest wciąż aktualna. Zaskoczenie starosty weselnego jakością wina było dopiero zapowiedzią innego zaskoczenia, kiedy to wino zostanie przemienione w sakramentalną obecność Jezusa. Trudności z określeniem, skąd pochodzi dobro – w tym przypadku wino – są zaproszeniem do poszukiwania jego ostatecznego Źródła. Pielgrzymując od ponad sześciu wieków fizycznie i duchowo na Jasną Górę, odkrywamy w geście Maryi wskazującej na Jezusa, komu należy wyrażać najgłębszą wdzięczność. Eucharystia jest najlepszą ku temu sposobnością (Oremus, s.131).
  • Msza święta w ciągu tygodnia będzie odprawiana o godz. 18.00. Spowiedź święta w dni powszednie od godz. 17.30!
  • W poniedziałek wspomnienie św. Moniki. Kolejna nowenna do NMP Gietrzwałdzkiej
  • We wtorek wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła (354-430)
  • W środę wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela. To wyjątkowy święty, choćby z racji podwójnego miejsca w kalendarzu liturgicznym. Męczeństwo św. Jana dowodzi, że duża władza małych moralnie ludzi ma tragiczne skutki. Poza tym trzeba mieć odwagę i moralny kręgosłup, aby nie stać się zakładnikiem lęku i układów z ludźmi zdeprawowanymi
  • W czwartek i piątek adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.00
  • W sobotę wspomnienie NMP, Królowej Pokoju. Jest to pierwsza sobota miesiąca. Spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca o godz. 9.00: godzinki, Msza św. i różaniec
  • W niedzielę 9 września 2018 r. o godz. 3.30 wyruszy z Dywit Piesza Pielgrzymka do Gietrzwałdu. Powrót autokarem – dla chętnych – po Mszy świętej odpustowej o godz. 14.00!

Wszystkim Parafianom i Gościom, życzymy Chrystusowego pokoju i błogosławieństwa na rozpoczynający się tydzień!

brak zapowiedzi

Intencje Mszy świętych odprawianych w nadchodzącym tygodniu:

26.08.2018 r. XXI Niedziela Zwykła
8.00 O Boże błogosławieństwo dla Barbary i Stanisława w okazji rocznicy ślubu i dla całej rodziny
10.00 +Cecylia, August, Maria i Georg i za zmar z rodz Reizenberg
11.30 O Boże błogosławieństwo dla Izabeli i Pauliny z ok. urodzin
18.00 O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Anny

Poniedziałek (27.08.18 r.)
+Halina Maria Nowak (w 30 dzień po pogrzebie)
Wtorek (28.08.18 r.)
+Henryka Chojnowska
Środa (29.08.18 r.) Uroczystość Wniebowzięcia NMP