2018/07/15

15 LIPCA 2018 r.
XV NIEDZIELA ZWYKŁA
„Wybrał nas przed założeniem świata, abyśmy byli święci i nieskalani przed Jego obliczem. Z miłości przeznaczył nas dla siebie” – mówi dziś św. Paweł. Bogu zależy nie tylko na każdym z nas, ale także na jakości życia każdego z nas. On nie ma być „w miarę”, „zwyczajne”, „jakoś tam”. Ono ma być wielkie i święte. Dlatego Bóg nie zostawia nas samych z pragnieniami serca, które często przekraczają ograniczenia ciała. Daje nam się całkowicie w Eucharystii, bez zatrzymywania czegokolwiek dla siebie. Możemy dziś prosić o wielkie pragnienia dla nas, o odwagę pójścia za nimi, o doświadczenie Bożej miłości, która pomaga odkryć prawdę o naszej wielkości (Oremus, s. 70).
  • Msza święta w ciągu tygodnia będzie odprawiana o godz. 18.00. Spowiedź święta w dni powszednie od godz. 17.30!
  • W poniedziałek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel
  • W czwartek i piątek adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.00
  • W czasie wakacji i urlopów, wędrówek i obozów trzeba przypomnieć szczególnie mocno o obowiązku święcenia niedzieli – uczestniczenia we Mszy św. Chrześcijanie od początku święcili niedzielę jako pamiątkę zmartwychwstania Chrystusa:
    a. Najstarsza wzmianka o niedzieli znajduje się w 1 Kor 16,1-2. Było to w roku 57
    b. W roku 58 św. Łukasz podaje opis niedzieli w Troadzie (Dz 20, 7-8). „Pierwszego dnia tygodnia zebraliśmy się na łamaniu chleba”
    c. „Nauka Dwunastu Apostołów” (Didache, I/II wiek). „Zbierajcie się w dzień Pański, który do Pana należy. Łamcie się chlebem i składajcie dziękczynienie, wyznawszy uprzednio swoje grzechy…”
    d. Około roku 150 św. Justyn w Rzymie wyjaśnia poganom: „W dniu tym wszyscy wierni – w miastach, jak i na wsi – zbierają się w jednym miejscu. (…).

Wszystkim Parafianom i Gościom, życzymy Chrystusowego pokoju i błogosławieństwa na rozpoczynający się tydzień!

Marcin Cichocki, kawaler, zam. w Dywitach,
Magdalena Marta Jankowska, panna, zam. w Olsztynie, par. św. Franciszka z Asyżu. Zap. 2.

Intencje Mszy świętych odprawianych w nadchodzącym tygodniu:

15.07.2018 r. XV Niedziela Zwykła
8.00 O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski w dniu urodzin
10.00 +Genowefa i Franciszek Kruk, Józefa i Jan Kossakowscy
11.30 O Boże błogosławieństwo dla Stanisławy i Leonarda z okazji 50 rocznicy ślubu
18.00 +Tadeusz Malinowski (8r); o łaskę zdrowia dla Sylwii

Poniedziałek (16.07.18 r.)
+Józef Kosiewski
Wtorek (17.07.18 r.)
+Manfred Jackowski (8r)
Środa (18.07.18 r.)
O Boże błogosławieństwo dla Anny i Krzysztofa z okazji 5 rocznicy ślubu