2018/02/18

18 LUTEGO 2018 r.
I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
„Tylko o mnie pamiętaj” – nieraz taką prośbę kierowaliśmy do kogoś, od kogo spodziewaliśmy się konkretnego dobra. Nie zawsze była ona spełniona. Psalm z dzisiejszej liturgii zawiera taką prośbę, skierowaną do miłosiernego Boga. Gdyby Bóg o nas „zapomniał”, przestalibyśmy istnieć. Jego pamięć o nas objawia się nie tylko w znaku tęczy – symbolu przymierza. Jego pamięć o nas to nowe i wieczne Przymierze. W liturgii Mszy świętej nieustannie uobecnia się tajemnica Ciała Syna Bożego za mnie wydanego i Krwi Zbawiciela wylanej na odpuszczenie moich grzechów. Czy jednak ja pamiętam o Jego przymierzu, przychodząc na niedzielną Eucharystię? (Oremus, s. 84)
  • Msza św. w dni powszednie odprawiana jest o godz. 18.00! Spowiedź święta w ciągu tygodnia od 17.30!
  • W środę po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie modlitewne Odnowy w Duchu Świętym (na plebanii)
  • W czwartek święto Katedry św. Piotra Apostoła. Katedra św. Piotra to nie tylko bazylika dedykowana Apostołowi, ale także resztki drewnianego krzesła – tronu pierwszego papieża. Znajdują się one w monumentalnej rzeźbie Berniniego za głównym ołtarzem. Święto obchodzone już od IV wieku, jest przypomnieniem znaczenia władzy pasterskiej Namiestnika Jezusa Chrystusa i całego Kościoła powszechnego. Każdy papież ma strzec depozytu wiary Kościoła, a zwłaszcza jego „magisterium”, czyli ewangelicznego nauczania. O godz. 18.45 w czwartek spotkanie „Grupy Biblijnej”.
  • W sobotę o godz. 15.00 w sobotę spotkanie „Oazy Dzieci Bożych”
  • W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa:
    – Droga Krzyżowa dla dzieci – o godz. 16.30
    – Droga Krzyżowa dla dorosłych – o godz. 17.30
    – Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.30
  • Odnowa w Duchu Świętym zaprasza wszystkich, którzy chcą doświadczyć miłości Boga na Rekolekcje Ewangelizacyjne! Pierwsze spotkanie w niedzielę 18 lutego 2018 roku o godz. 16.00!!! PLAKAT
  • Parafia organizuje pielgrzymkę do Medjugorje – od 21 do 29 sierpnia 2018 roku. Program pielgrzymki

Wszystkim Parafianom i Gościom, życzymy Chrystusowego pokoju i błogosławieństwa na rozpoczynający się tydzień!

brak zapowiedzi

Intencje Mszy świętych odprawianych w nadchodzącym tygodniu:

18.02.2018 r. I Niedziela Wielkiego Postu
8.00 +Romuald (1r), Halina (13r) Borkowscy, Jolanta Chełmińska-Kasper; O Boże błogosławieństwo dla Michała z okazji 35 urodzin
10.00 +Stefan Tucholski (7r)
11.30 O Boże błogosławieństwo dla Tymoteusza i Toli z ok. urodzin
18.00 O Boże błogosławieństwo i łaskę zdrowia dla rodz Małeckich

Poniedziałek (19.02.18 r.)
O Boże błogosławieństwo dla Henryka z okazji 70 urodzin
Wtorek (20.02.18 r.)
O Boże błogosławieństwo dla Igi z ok urodzin
Środa (21.02.18 r.)