2018/11/18

18 LISTOPADA 2018 r.
XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA
„Szczęście trwałe i pełne możemy znaleźć tylko w wiernym oddaniu się Tobie, Stwórcy wszelkiego dobra”. Te słowa modlitwy niedzielnej przypominają nam o pierwszeństwie Boga, który sam jest Dobrem Najwyższym i źródłem wszelkiego dobra obecnego w świecie. Bóg, przed którym stajemy z dziękczynieniem w niedzielnej Eucharystii, nie jest Kimś, kto nas ogranicza, czegoś zabrania i coś zabiera. To kłamstwo serwowanego przez naszego nieprzyjaciela – złego ducha. Kiedy poddajemy się Bożemu prowadzeniu, wchodzimy na drogę autentycznego szczęścia i pokoju. Niech udział w Eucharystii będzie okazją, do uzmysłowienia sobie ogromu darów otrzymanych od Boga i do dziękowania za nie z całego serca (Oremus, s. 90).
  • Msza święta w ciągu tygodnia będzie odprawiana o godz. 18.00. Spowiedź święta w dni powszednie od godz. 17.00!
  • Różaniec za zmarłych – wypominki, od poniedziałku do soboty o godz. 17.30!
  • We wtorek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera. O godz. 16.00 wtorek spotkanie „Duszpasterstwa Młodzieży
  • W środę wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy świętej o godz. 18.00 spotkanie modlitewne Odnowy w Duchu Świętym (na plebani)
  • W czwartek wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy. O godz. 18.45 w czwartek spotkanie „Grupy Biblijnej”
  • W czwartek i piątek adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.00!
  • Następna niedziela – ostatnia niedziela w roku liturgicznym, stawia nam przed oczy prawdę o panowaniu Chrystusa Króla. Niech Jego panowanie, Jego królestwo głęboko przeniknie nasze życie we wszystkich jego wymiarach. Warto w tym kończącym się roku Liturgicznym zapytać siebie: Na ile uczestnictwo w liturgii Kościoła zmieniło moje wewnętrzne życie? Czy przez ten czas zbliżyłem się do Boga? Czy moja wiara pogłębiła się przez słuchanie Słowa Bożego i wspólnotowe uczestnictwo w Eucharystii?

Wszystkim parafianom i gościom, życzymy Chrystusowego pokoju i błogosławionego tygodnia!

brak zapowiedzi

Intencje Mszy świętych odprawianych w nadchodzącym tygodniu:

18.11.2018 r. XXXIII Niedziela Zwykła
8.00 +Czesław Sakowski (29r), Bożena Sakowska (11r) i za zmar z rodziny Sakowskich
10.00 +Edward Paszkiewicz
11.30 +Zofia Kleszczyńska
18.00 +Jan Żołnowski (18r)

Poniedziałek (19.11.18 r.)
+Marian Proczek, Stanisław Łojewski
Wtorek (20.11.18 r.)
+Władysław, Elżbieta i za zmar z rodziny
Środa (21.11.18 r.)