2018/11/11

11 LISTOPADA 2018 r.
XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA
W każdą niedzielę stajemy przed ołtarzem Pana, modląc się pokornie: „Boże, oddal od nas łaskawie wszelkie przeciwności, abyśmy wolni od niebezpieczeństw duszy i ciała, mogli swobodnie pełnić Twoją wolę”. Prosimy Boga, by chronił nas i prowadził bezpiecznie. Nie po to jednak, by tylko cieszyć się komfortem życia, ale abyśmy swobodnie, bez żadnych przeszkód służyć służyli Bogu i ludziom. Celem bowiem ludzkiego życia nie jest błogostan, ale miłość wyrażona w służbie. W tej serca trzeba stawać przed Bogiem, ufając, że każdy udział w Eucharystii uzdolni nas do ofiarnej miłości (Oremus, s. 59).
  • Msza święta w ciągu tygodnia będzie odprawiana o godz. 18.00. Spowiedź święta w dni powszednie od godz. 17.00!
  • Różaniec za zmarłych – wypominki, od poniedziałku do soboty o godz. 17.30!
  • W poniedziałek wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika
  • We wtorek wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski. O godz. 16.00 wtorek spotkanie „Duszpasterstwa Młodzieży
  • W środę po Mszy świętej o godz. 18.00 spotkanie modlitewne Odnowy w Duchu Świętym (na plebani)
  • W czwartek o godz. 18.45 kolejny wykład, który wygłosi ks. dr Paweł Rabczyński. Temat: „Czy można wierzyć w Jezusa Chrystusa, jednocześnie odrzucać Kościół”
  • W czwartek i piątek adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.00!
  • W piątek święto NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia. O godz. 18.45 w piątek spotkanie młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania – kl. III Gimnazjum (na plebanii)
  • W sobotę wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy. Zasłynęła swoim poświęceniem dla biednych i chorych oraz bardzo surową pokutą
  • W następną niedzielę taca inwestycyjna

Wszystkim parafianom i gościom, życzymy Chrystusowego pokoju i błogosławionego tygodnia!

brak zapowiedzi

Intencje Mszy świętych odprawianych w nadchodzącym tygodniu:

11.11.2018 r. XXXII Niedziela Zwykła
8.00 +Edward Trusielewicz (24r)
10.00 W intencji Ojczyzny
11.30 +za zmarłych z rodziny Wrzeszcz i Sowa; o Boże błogosławieństwo dla żywych z rodziny
18.00 +Stanisław Nosażewski, Rozalia Ścibek

Poniedziałek (12.11.18 r.)
+Maria i Stanisław Kolimaga, Zofia i Paweł Dereniowski
Wtorek (13.11.18 r.)
O Boże błogosławieństwo i łaskę zdrowia
Środa (14.11.18 r.)