2017/07/16

16 LIPCA 2017 r.
XV NIEDZIELA ZWYKŁA
Człowiek dziś często czuje się zagubiony. Zycie jawi mu się jako labirynt, z którego nie potrafi znaleźć wyjścia. Po pewnym czasie wszystko traci dla niego sens. Nie ufa już nikomu. Również obietnice Boga wydają mu się pustymi słowami. Mijają dni, lata i nic się nie zmienia. Rodzi się pytanie: czy Bóg jest w stanie zrealizować to, co obiecał? Odpowiedź otrzymujemy w dzisiejszym pierwszym czytaniu: „Słowo, które wychodzi z ust moich, nie wraca do Mnie bezowocnie”. Słowem Bożym skierowanym do nas jest Jego Syn. On jak ziarno pada w glebę naszego serca i gdy znajdzie dobrą ziemię, wydaje plon (Oremus, s.81).
  • Msza święta w dni powszednie odprawiana jest o godz. 18.00!
    Spowiedź święta w ciągu tygodnia od godz. 17.30!
  • W czwartek wspomnienie bł. Czesław, prezbitera (ok. 1180-1242). Głosił Słowo Boże w Polsce i Czechach. Uwierzył, że to Chrystus daje ukojenie dla duszy i że to On daje siły do pracy na niwie Pańskiej. Odkrył w Nim źródło radości i wolności
  • W czwartek i piątek adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.00!
  • W sobotę święto św. Marii Magdaleny. Ona widziała Jezusa umęczonego, zabitego i złożonego do grobu i ona jako pierwsza Go spotkała żywego po Jego zmartwychwstaniu. To właśnie ona ogłasza apostołom: „Widziałam Pana”. Jest pierwszą głosicielką zwycięstwa Chrystusa nad śmiercią. Podziękujmy w tym dniu za tych wszystkich, którzy nam przekazali wiarę w Jezusa powstałego z martwych

Wszystkim Parafianom i Gościom, życzymy Chrystusowego pokoju i błogosławieństwa na rozpoczynający się tydzień!

Jarosław Milewski, kawaler, zam. w Olsztynie, par. B.D. Matki Kościoła,
Monika Sokołowska, panna, zam. w Olsztynie, par. B.D. Matki Kościoła. Zap. 1.

Intencje Mszy świętych odprawianych w nadchodzącym tygodniu:

16.07.2017 r. XV Niedziela Zwykła
8.00 +Tadeusz, Helena i Dionizy Ogonowscy
10.00 O Boże błogosławieństwo dla Ewy i Zbigniewa z okazji 40 rocznicy ślubu
11.30 +Roman Szuwarski
18.00 +Tadeusz Malinowski (7r); o łaskę zdrowia dla Sylwii

Poniedziałek (17.07.17 r.)
O Boże błogosławieństwo dla Urszuli i Romana z okazji 35 rocznicy ślubu
Wtorek (18.07.17 r.)
za parafian
Środa (19.07.17 r.)
+Stanisław Wądołowski (rocz. śmierci)