2017/07/09

9 LIPCA 2017 r.
XIV NIEDZIELA ZWYKŁA
Rzeczywistość śmierci zasmuca każdego z nas. Prawda o tym, że musimy umrzeć, jest tak oczywista, iż o niej nie zapominamy. Życie ludzkie ma początek i swój fizyczny koniec. Również Jezus Chrystus, który stał się człowiekiem, narodził się i umarł. Jednak został On – jak mówi św. Paweł – wskrzeszony z martwych, bo mieszkał w Nim Ducha Boga. Boskie życie nie ma dni początku, ani końca. My, wierzący w Chrystusa, otrzymaliśmy tego samego Ducha. Jeśli więc On w nas mieszka i działa, nie możemy umrzeć w sensie duchowym. Przystępując do ołtarza Pańskiego, chcemy odnowić w sobie życie Ducha, aby mieć siłę do zadawania „śmierci popędom ciała” (Oremus, s. 49).
  • Msza święta w dni powszednie odprawiana jest o godz. 18.00!
    Spowiedź święta w ciągu tygodnia od godz. 17.30!
  • We wtorek święto św. Benedykta, opata, patrona Europy. Dzisiejsze święto pokazuje nam nauczyciela, mistrza uczącego ludzi naszych czasów służby Bogu. Jego „ora et labora – modlitwa i praca” jest wciąż aktualną dewizą dla współczesnego świata
  • W środę wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika, patrona Archidiecezji Warmińskiej (ok. 970-1009). Będąc kapelanem cesarza Ottona III, porzucił karierę na jego dworze i wstąpił do klasztoru benedyktynów. W nim rozpoczął działalność misyjną najpierw na Węgrzech i na Rusi Kijowskiej a następnie na pograniczu Prus i Rusi. To właśnie tam miał ponieść śmierć męczeńską
  • W czwartek wspomnienie św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta
  • W czwartek i piątek adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.00!
  • W sobotę wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła (ok. 1218-1274)

Wszystkim Parafianom i Gościom, życzymy Chrystusowego pokoju i błogosławieństwa na rozpoczynający się tydzień!

Dawid Daniel Hebda, kawaler, zam w Barczewie, par. św. Anny,
Katarzyna Karwowska, panna, zam w Ługwałdzie. Zap. 2.
Michał Maciejewski, kawaler, zam. w Olsztynku, par. NSPJ,
Małgorzata Małż, panna, zam. Dywitach. Zap. 2.

Intencje Mszy świętych odprawianych w nadchodzącym tygodniu:

9.07.2017 r. XIV Niedziela Zwykła
8.00 +Wojciech Tołoczko (2r)
10.00 +Ludwika Szczerba
11.30 +Józefa Kosińska (5r)
18.00 +Zofia Cylińska (12r)

Poniedziałek (10.07.17 r.)
+Wacław Wojciechowski
Wtorek (11.07.17 r.)
+Jadwiga Jacewicz
Środa (12.07.17 r.)
+Krzysztof Karwowski (2r) i za zmar. z rodziny Karwowskich i Cecot