2017/04/23

23 KWIETNIA 2017 r.
II NIEDZIELA WIELKANOCNA czyli
MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
Dziś w Ewangelii słyszymy, że Jezus dwukrotnie wchodzi do Wieczernika mimo drzwi zamkniętych, staje pośrodku i mówi: „Pokój wam”. Pokazując przebite ręce i bok, zaprasza apostołów, aby bardziej wierzyli Jego miłosierdziu niż własnym lękom. To spotkanie aktualizuje się w liturgii. Pod wieloma przecież względami jesteśmy podobni do apostołów. Nie zawsze Jezusa stawiamy w centrum naszego życia. Ale mamy dziś dobrą okazję dotknąć Jego ran. To jedyny skuteczny sposób leczenia ran zwątpienia. W Niedzielę Miłosierdzia, powtarzamy za św. Tomaszem :”Pan mój i Bóg mój” i za św. Faustyną: „Jezu ufam Tobie” (Oremus, s. 172).
  • Msza święta w dni powszednie odprawiana jest o godz. 18.00! Spowiedź święta w ciągu tygodnia od godz. 17.30!
  • W poniedziałek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski i Archidiecezji Warmińskiej.
  • We wtorek wspomnienie św. Marka Ewangelisty
  • W środę po Mszy świętej spotkanie Wspólnoty modlitewnej Odnowy w Duchu Świętym.
  • W czwartek i piątek adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.00! O godz. 18.45 w czwartek spotkanie „Grupy Biblijnej”.
  • W sobotę święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. O godz. 15.00 w sobotę spotkanie „Oazy Dzieci Bożych”.
  • W maju rozpocznie się kurs przedmałżeński dla tych wszystkich, którzy przygotowują się do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego. Pierwsze spotkanie 2 maja o godz. 19.00 (na plebani).

Wszystkim Parafianom i Gościom, życzymy Chrystusowego pokoju i błogosławieństwa na rozpoczynający się tydzień!

Jacek Dudzik, kawaler, zam. w Dywitach,
Joanna Chruszczewska, panna, zam. w Grudziądzu, par. św. Ap. Piotra i Pawła. Zap. 2.

Brak informacji.